Drukarnia cyfrowa – offsetowa | Druk cyfrowy offsetowy Warszawa

Uszlachetnianie druku

Uszlachetnianie druku

Uszlachetnianie Druku – Jeszcze Ładniejsze I Bardziej Wytrzymałe Ulotki


W ofercie wielu drukarni możemy znaleźć usługę uszlachetniania druku. Uszlachetnianie druku to dziedzina poligrafii zajmująca się pokrywaniem drukowanego podłoża różnorodnymi substancjami lub materiałami. Uszlachetnianie wykonuje się w celu podniesienia walorów estetycznych gotowego wydruku lub poprawy jego odporności na uszkodzenia i oddziaływanie czynników zewnętrznych. Uszlachetnić możemy zarówno druk offsetowy, jak i druk cyfrowy.

Jaką technikę druku rekomendujemy? Nasza drukarnia drukuje offsetowo i cyfrowo. Klientom, którzy pytają nas o radę w zakresie wyboru techniki drukarskiej odpowiadamy, żeby pod uwagę brać przede wszystkim skalę zamówienia, bo jakość wydruku i możliwości jego uszlachetnienia są praktycznie takie same.

lakierowanie druku, uszlachetnianie druku

Uszlachetnianie druku – stosowane metody

Umożliwiamy uszlachetnianie druku różnymi metodami. Jedną  najpopularniejszych jest lakierowanie. Najczęściej stosuje się lakier UV – utrwalany poprzez promieniowanie ultrafioletowe. Można zastosować go na całej powierzchni wydruku – wówczas podniesie jego trwałość, a jednocześnie podkreśli głębię barw. Często stosowany jest też wybiórczo, jedynie na niektóre elementy. Takie uszlachetnianie druku wpływa przede wszystkim na zwiększenie atrakcyjności gotowych materiałów.

Dostępne są lakiery błyszczące i matowe, a także tzw. soft touch, które pozwalają na stworzenie przyjemnej w dotyku i odpornej na zabrudzenia (w tym np. odciski palców) powierzchni. Ponadto niektóre z elementów wydruków można poddawać np. pozłacaniu i posrebrzaniu w celu nadania materiałom znacznie bardziej eleganckiego, prestiżowego wyglądu. Stosujemy też m.in. sztancowanie i tłoczenie.

Uszlachetnianie druku – oferta

Jeśli interesuje Cię uszlachetnianie druku lub inne zaawansowane usługi poligraficzne na terenie Warszawy, zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji na temat oferty oraz zaproponujemy Ci optymalne rozwiązania.