Drukarnia cyfrowa – offsetowa | Druk cyfrowy offsetowy Warszawa

Foldery

Druk folderów Warszawa

druk folderów Warszawa

Druk offsetowy przyzwyczaił nas do tego, że nie opłaca się składać zamówień na niskonakładowy druk materiałów reklamowych. Dlatego wiele firm zlecających druk ulotek czy folderów wciąż zamawia więcej wydruków niż rzeczywiście potrzebuje. Dodatkowe wydruki zalegają później w szafach, czekając aż znowu będą użyteczne. W międzyczasie nasza oferta ulega zmianie i w ostatecznym rozrachunku pudła z druk folderów dodatkowymi wydrukami lądują na śmietniku, a my zlecamy druk nowych folderów. Tymczasem okazuje się, że można inaczej…

Cyfrowy druk folderów

Cyfrowy druk folderów nie wymaga przygotowania kosztownej formy drukarskiej niezbędnej w technologii druku offsetowego. W związku z tym wydruk nawet pojedynczego folderu to stosunkowo niewielki koszt. Oczywiście gdybyśmy chcieli w ten sposób zrealizować zlecenie wysokonakładowe okaże się, że druk cyfrowy jest zwyczajnie nieopłacalny. A to dlatego, że koszt druku pozostaje taki sam niezależnie od ilości wydruków. W przypadku druku offsetowego koszt pojedynczego wydruku maleje wraz z ilością drukowanych folderów, co wynika z równomiernego podziału kosztu przygotowania formy drukarskiej przez ilość zamówionych wydruków. Jeśli jednak interesuje nas wykonanie od kilku do kilkudziesięciu lub nawet dwustu-trzystu egzemplarzy danego folderu, warto sprawdzić ofertę drukarni cyfrowej.

Druk folderów – możliwości

Pierwsze druki cyfrowe odbiegały jakością od folderów drukowanych techniką druku offsetowego. Dzisiaj, dzięki technologii VCSEL możemy zagwarantować jakość wydruku podczas realizacji zleceń niskonakładowych. Technologia VCSEL zapewnia doskonałą jakość obrazu w rozdzielczości 4800 dpi, podczas gdy polimeryzowane tonery PxP™ i technologia bezolejowego utrwalania umożliwiają płynne drukowanie o jakości dotąd zarezerwowanej dla wydruków offsetowych.

Dodatkowym atutem cyfrowego druku folderów jest możliwość wyboru z szerokiej gamy nośników, tak zwykłych, jak i powlekanych. Druk cyfrowy można dodatkowo uszlachetnić. W zależności od potrzeb i oczekiwań klienta uszlachetnianie wydruku może mieć na celu:

  • podniesienie walorów wizualnych powierzchni nośnika,
  • zwiększenie wytrzymałości mechanicznej podłoża (nośnika),
  • zwiększenie wytrzymałości mechanicznej powierzchni (nadruku),
  • zwiększenie odporności na agresywne czynniki środowiskowe.

To wszystko razem sprawia, że cyfrowy druk folderów jest nie tylko atrakcyjny cenowo, ale również pod względem jakościowym w niczym nie ustępuje folderom drukowanym w technologii offsetowej. Druk cyfrowy polecamy przede wszystkim klientom zainteresowanym realizacją zleceń niskonakładowych.