Drukarnia cyfrowa – offsetowa | Druk cyfrowy offsetowy Warszawa

Lakierowanie

Lakierowanie

Materiały drukowane można poddawać różnym metodom uszlachetniania. Mają one za zadanie zwiększać trwałość druku, jego odporność na czynniki zewnętrzne, ale również atrakcyjność. Jedną z takich metod jest lakierowanie UV. Poprzez wybiórcze nałożenie specjalnego lakieru na niektóre z elementów wydruku i utrwalenie go pod wpływem światłą UV można uzyskać bardzo ciekawy efekt estetyczny. Z kolei całościowe lakierowanie druku sprawdza się w przypadku chęci nadania mu większej trwałości.

lakierowanie druku, uszlachetnianie druku

Lakierowanie UV – szerokie możliwości

Wykonując lakierowanie UV, można uzyskać szereg rozmaitych efektów. Wykorzystuje się zarówno lakiery błyszczące, tworzące odbijającą światło powłokę, jak i te matowe o satynowym wykończeniu. Lakier jednocześnie podkreśla barwy, nadaje im głębi oraz ostrości. Dlatego uszlachetniony w ten sposób druk prezentuje się nadzwyczaj ciekawie. Lakierowanie druku może mieć zastosowanie przy produkcji rozmaitych materiałów poligraficznych, takich jak:

Zastosowanie tej metody sprawia, że wyróżniają się one oryginalnym i znacznie bardziej eleganckim wyglądem.

Lakierowanie druku – Warszawa

Klientom z miasta Warszawa i okolic, którzy korzystają z usług naszej firmy, proponujemy zarówno całościowe, jak i wybiórcze lakierowanie druku. Stosujemy zaawansowane maszyny, które pozwalają na uzyskanie trwałych i estetycznych rezultatów. Cały proces odbywa się automatycznie, co zapewnia precyzyjne lakierowanie UV, również to wybiórcze. Zapraszamy do kontaktu, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat tej usługi.