Drukarnia cyfrowa – offsetowa | Druk cyfrowy offsetowy Warszawa

Plakaty

Druk plakatów

Wydawać by się mogło, że e-marketing zdominował branżę reklamową do tego stopnia, iż tradycyjne plakaty i ulotki odeszły do lamusa. Tymczasem w erze obrazów plakaty przeżywają prawdziwy renesans, a ich drukowaniem zajmuje się praktycznie każda firma działająca w branży poligraficznej.

Plakat to wyrób poligraficzny zaliczany do akcydensów, a więc druków jednoarkuszowych. W odróżnieniu od ulotek, które również należą do akcydensów drukowanie plakatów wymaga zastosowania druku jednostronnego – ze względu na sposób kolportażu w przypadku ulotek występuje dowolność, można je drukować jedno- i dwustronnie. Przeważnie plakaty drukuje się na podłożach o dużym formacie, co najmniej A3. My natomiast drukujemy je także w formacie A1 i B1 na ploterze, co pozwala zrealizować zamówienie również w pojedynczych sztukach.

drukowanie plakatów Warszawa

Plakat pełni w przestrzeni społecznej wiele ról. Pojawiając się w niej na przełomie XVII i XVIII wieku był uważany przede wszystkim za rodzaj reklamy. W późniejszym czasie plakaty wykorzystywano w celach informacyjnych i propagandowych. Dzisiaj ów wyrób poligraficzny analizowany jest pod kątem przeznaczenia oraz formy graficznej komunikatu.

Wyróżnia się tutaj m.in.:

  • plakaty zewnętrzne będące nośnikami reklamy outdoorowej,
  • plakaty propagandowe,
  • plakaty teatralne (najczęściej wykorzystywane do promocji poszczególnych sztuk teatralnych lub eventów),
  • plakaty filmowe, których zadaniem jest promocja danej produkcji kinematograficznej,
  • plakaty muzyczne,
  • plakaty sportowe,
  • plakaty księgarskie, które wykorzystuje się jako reklamę w punktach sprzedaży danej publikacji.

Drukowanie plakatów dla biznesu

W przestrzeni biznesowej plakat również pełni wiele ról. Może być traktowany jako forma komunikacji marki z potencjalnymi klientami (plakat promocyjny i plakat reklamowy), jak również jako forma komunikacji przedsiębiorstwa z jego pracownikami (plakaty informacyjne i plakaty promocyjne). Niezależnie od tego, czy planujemy druk plakatów przeznaczonych do komunikacji zewnętrznej, czy wewnętrznej (w firmie) warto pamiętać o tym, że plakat – podobnie jak każdy inny materiał poligraficzny – stanowi wizytówkę firmy. Dlatego powinien być dobrej jakości. Standardowo plakaty wielkopowierzchniowe drukuje się wykorzystując technikę druku offsetowego, co oznacza, że ich wydruk jest opłacalny tylko w przypadku zamówienia większej ilości egzemplarzy. Na szczęście coraz więcej drukarni cyfrowych dysponuje profesjonalnymi urządzeniami umożliwiającymi druk wielkopowierzchniowy. Dzięki temu możemy wydrukować niewielkie plakaty (np. w formacie A3) w relatywnie niskiej cenie już od jednego egzemplarza. Druk cyfrowy plakatów polecamy przede wszystkim do komunikacji wewnętrznej, która ze względu na swoją specyfikę wymaga ograniczonej liczby nośników informacji.

Klientów zainteresowanych innymi formami poligraficznymi zapraszamy do szczegółowego zapóźnia się z naszą ofertą. Obsługujemy zlecenia na drukowanie ulotek, druk książek, druk naklejek i wiele innych.

Druk plakatów Warszawa

Nasza drukarnia specjalizuje się także w drukach reklamowych, również w wydrukach plakatów w różnych formatach. Zapewniamy wydruki plakatów wyróżniające się wysoką jakością, trwałością i estetyką. Posiadamy bogate zaplecze technologiczne, a nasi specjaliści służą dobrą radą i fachowym doradztwem na każdym z etapów realizacji zamówienia wydruku plakatów. Każdego dnia dbamy o zadowolenie naszych Klientów poprzez sprawne dostarczanie rozwiązań wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach.

Potrzebujesz materiałów informacyjnych? Promocyjnych? Bez względu na cel planowanych działań, zamów u nas usługę, jaką jest druk plakatów. W Warszawie mamy wielu zadowolonych klientów, których wsparliśmy podczas prowadzenia akcji marketingowych oraz wielu innych. Nasz zespół projektantów oraz wykonawców zadba o sprawne dostarczenie plakatów, aby spełniały założenia i były wizytówką Twojej firmy. Zaprezentuj się klientom z najlepszej strony!

Współpracujemy z odbiorcami z różnych branż i sektorów. Druk plakatów proponujemy placówkom edukacyjnym, przedsiębiorstwom, centrom handlowym, lokalnym samorządom. Każdy, kto potrzebuje dobrze widocznych, solidnych nośników doceni nasze produkty, które wykonujemy z dbałością każdy detal. Wierne odwzorowanie projektu przy pomocy kolorów, form, rozwiązań technologicznych pozwala nam dostarczać plakaty wysokiej jakości.

Masz pytania dotyczące cennika? A może chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach technicznych związanych z drukiem plakatów? Skontaktuj się z nami! Zapraszamy do współpracy.